Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Barvy do bytu

Reklama
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete
dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu
čelní skla automobilu.

Víte jak rychle oslovíte malíře pokojů ze svého okolí?

  • Zadejte si zdarma poptávku na malířské práce, nátěry, rekonstrukce, renovace, úklid.
  • Z pohodlí domova si můžete vybrat nejpřijatelnější cenu malování z nabídek od více firem.

Barvy do bytu

Život mezi sterilními čistě bílými stěnami dnes už zvolí málokdo. Hodí se možná tak do muzea, aby vynikly dekorace na stěnách. Dokonce i nemocnice již od bílé před mnoha lety ustoupily – zjistilo se totiž, že pro psychiku pacientů jsou mnohem vhodnější barvy, které působí optimisticky a útulně. A všichni si přejeme, aby podobnou atmosféru vyzařoval i – či dokonce zejména – náš domov. Jaké barvy zvolit, abychom ono pověstné teplo domácího krbu umocnili?

Psychologie i praxe

Je obecně známo – už od základní školy, že různě působí barvy teplé a studené. Kdo se o věc hlouběji zajímá, ví také, že nejen každá jednotlivá barva, ale dokonce i každý jednotlivý odstín rozdílně působí na naši náladu i duševní rozpoložení. Je třeba tedy propojit tyto vlastnosti barev s jejich praktickým využitím. Žlutá může totiž stokrát opticky zvětšovat, projasňovat prostor a zlepšovat náladu, ale do předsíně, kde každý vstoupí v zablácených botách, se hodí jen v případě, že zároveň dokážete vymyslet způsob, jak ochránit zdi před otěrem a špínou.

Kam s kterou?

Teplé a studené, světlé a tmavé, jasné a tlumené. Je to hotová věda. Teplé odstíny spíše do obytných prostor, studené, uklidňující tóny do ložnic – zejména do těch obrácených k západu, kam odpoledne praží slunce. (Těžkým oříškem k rozlousknutí je dětský pokoj, místnost, kde váš potomek tráví dny i noci, kde si hraje, pracuje i spí.) Světlé do malých prostor pro optické zvětšení, s tmavými opatrně, spíše než na celé stěny se syté odstíny všech barev hodí na dekorace interiérů. K tomu připočtěte osobní preference určitých barev a máte téměř neřešitelný problém.

Když si nevíte rady

Přijde vám to příliš složité? Bojíte se, že uděláte chybu? Naštěstí pro vás existují profesionálové, kteří se barvám a jejich optimálnímu použití v interiéru věnují celý život. Zvolte služby bytového designéra a máte po starostech.
TOPlist