Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Broušení parket jak na to

Reklama
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete
dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu
čelní skla automobilu.

Broušení parket jak na to

Příprava

K broušení parket je vhodné použít brusku na hrubé a jemné broušení, (tří)kotoučovou brusku a brusku na broušení v rozích, pod radiátory apod. Dále si připravte brusné pásy a kotouče. A samozřejmě lak nebo olej na následné ošetření.
  • Před samotným broušením je nutné odstranit obvodové lišty.

Broušení

Po upevnění prachového pytle se nasaďte pás na hrubé broušení o zrnitosti P24. Pokud se jedná o broušení nových parket, je vhodný brusný papír o zrnitosti 40, respektive 36. Na staré borovicové a smrkové podlahy je potřeba hrubší papír, jelikož mohou být nerovné. Podlahová prkna je bruste nejdříve úhlopříčně, šikmo k vláknům, teprve poté po vláknech jemnějším brusným papírem. Hrubým broušením se odstraňuje stará povrchová úprava, zašlost a škrábance. Jemné broušení pak slouží k získání hladkého povrchu a odstranění nedokonalostí po hrubém broušení. Na broušení okrajů nelze použít bruska válcová, je nutné použít brusku na okraje. Nebruste okraje ručně. Na okraje se použijte brusný papír o stejné zrnitosti, jaká byla použita na plošné broušení.

Tmelení

Po zbroušení a důkladném vysátí podlahy se menší spáry zaplní spárovacím tmelem. Ten vytvoříte spojením pryskyřice s prachem, který se zachytil v pytli brusky. Poměr by měl být 1:1. Takto vzniklou hmotou se pomocí široké špachtle zatmelí celá podlaha tak, aby co nejvíce tmelu zůstalo ve spárách. Následné zaschnutí by mělo trvat 30 minut. Pokud jsou někde na podlaze větší spáry, zatmelte je hustější směsí.

Konečné přebroušení

Po zaschnutí tmelu přebruste podlahu válcovou bruskou jemným brusným papírem o zrnitosti 100. Okraje se musí zbrousit taktéž. A nakonec parkety obruste ještě kotoučovou nebo tříkotoučovou bruskou s papírem o zrnitosti 80 nebo 100. Kotoučová bruska se používá, aby byl povrch parket ještě hladší a kvalitnější.
TOPlist