Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Koupelna a toaleta

Reklama
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete
dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu
čelní skla automobilu.

Koupelna a toaleta – spojit nebo rozdělit?

Oba dva způsoby stavebního řešení mají své jednoznačné zastánce i odpůrce a každý z nich má své argumenty. Existuje tedy způsob, jak je to správně? Nebo jde prostě o to, v jakých podmínkách kdo žije, na základě čeho se rozhoduje a jak je to individuálně vyhovující? Podívejme se na některá pro i proti obou řešení.

Koupelna a toaleta zvlášť

Pro vzájemné oddělení obou místností hovoří jak důvody praktické, tak hygienické. Pocházíte-li z větší rodiny, jistě si pamatujete na fronty tvořící se ráno jak před koupelnou, tak před toaletou, potřebovalo-li více členů rodiny odejít ve stejnou dobu. A teď si představte, že se obě fronty sloučí do jedné, ve které budete stát dvakrát tak dlouho. Nepředstavitelné je propojení koupelny s toaletou také pro rodiče pubescentů, kteří tráví v tomto životním období v koupelně více jak polovinu svého volného času a zablokovali by tím WC celé rodině. Pokud jde o hygienu, uvědomte si, že při každém spláchnutí se do vzduchu dostávají mikroskopické kapičky vody společně se všemi bacily a mikroby, kteří se v toaletě nacházejí. Opravdu stojíte o to, aby se vám usazovali na toaletních potřebách, ručníku, kartáčku na zuby? Přestože jednoduchým řešením je v tomto případě toaletu před spláchnutím přiklopit, ne vždy a ne každý to udělá.

Sociální zařízení dva v jednom

Řešení, kdy jsou toaleta a koupelna propojeny, je výhodné zejména z hlediska stavebního a estetického, neboť tak namísto dvou klaustrofobických místnůstek vzniká jejich propojením jeden slušně velký a zdánlivě vzdušnější prostor, a to dokonce i v minimalistických podmínkách panelákového bytu. Také získáte určitý, byť nevelký, prostor navíc, namísto původní stěny. Takto uzpůsobené sociální zařízení již skýtá určitou možnost zařídit jej tak, aby bylo nejen účelné, ale i svým způsobem stylové. Je to zkrátka neoddiskutovatelně prostor, který se počítá za plnohodnotnou místnost.
TOPlist