Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Problém vlhkých zdí – jak ho odstranit

Reklama
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete
dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu
čelní skla automobilu.

Problém vlhkých zdí - jak ho odstranit

Často se v našem domě můžeme setkat s problémem vlhkých zdí. Tenhle problém je nutné začít okamžitě řešit. Vlhkost totiž můžeš zeď velice narušit. Jak se ale takové vlhkosti zbavit?

Odstraňte zdroj vlhkosti

Na začátku rozpoznejte zdroj vlhkosti. Někdy může být snadné tenhle zdroj jednoduše odstranit, popřípadě vyřešit lepším způsobem. Jestliže zdroj vlhkosti zrušit nemůžeme, pustíme se do dalších kroků.

Ventilace a odsávání

Jestliže Vám v místnosti vzniká vlhkost, dá se problém vyřešit ventilací. Jestliže zařídíme cirkulování vzduchu mimo místnost, vlhkosti se zbavíme. K tomu může sloužit jednoduchá ventilace, popřípadě výkonnější odsávání. Tyto systémy se využívají zejména v koupelnách, nebo sklepech.

Ochrana zdi

Problém můžeme chytit i za jiný konec. Nemusíme s vlhkosti zbavit, stačí zajistit ochranu pro zeď. Takovou ochranou jsou nejčastěji kachličky, popřípadě vodě odolná vrstva na zeď. V takovém případě se nám často zeď dokáže ochránit, nicméně je důležité ujistit se, zda je ochrana opravdu 100%.

Nepodceňte vlhkost

Vlhkost dokáže být opravdu zákeřná. Zejména po delším působení. Postupem času se nám zeď pod působením vlhkosti může rozpadnout. Vše začíná opadáváním omítky, následně vlhkost pocítí i samotné zdivo. Vlhkost tedy nikdy nesmíme podcenit. Proto je moudré využívat oba dva způsoby ochrany. Zejména v koupelně je to dosti moudré.

Jak vlhkost poznat

Někdy můžeme mít v místnosti nadměrnou vlhkost, a přesto to není na první pohled zřejmé. Jedním z příznaků vlhkosti je plíseň. Jestliže objevíte někde na stěně plíseň, je nutné začít řešit problém s vlhkostí. Dalším projevem vlhkosti jsou kapky srážející se na různých částech interiéru. V případě větší vlhkosti již vlhkost pocítíme ve vzduchu.

Snad jsme Vám pomohli vlhkost vhodně odstranit. Vždy je lepší vynaložit práci na odstranění vlhkosti, nežli vlhkost podcenit a doplatit na ni.

TOPlist