Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rekonstrukce domu

Reklama
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete
dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu
čelní skla automobilu.

Rekonstrukce domu

Opravou domu nebo bytu se dá hodně vylepšit, ale také pokazit. Z některých činností, které lidé dnes často provádějí při rekonstrukcích, mohou plynout vážná rizika. Někdy v dobré víře, ale většinou kvůli nedodržení předpisů nebo snaze přespříliš ušetřit si lidé při rekonstrukcích mohou zadělat na vážné problémy. Ty často hrozí i při renovacích bytu a celých panelových domů, při bourání starých střech či ventilačních potrubí nebo při zasklívání balkonů a lodžií. Vyplývá to ze zkušeností renomovaných odborníků. Poslední dobou je rekonstrukce venkovských domů fenoménem, který se po několika letech bezhlavé výstavby opět hlásí o slovo. V České republice nyní rekonstrukce nabývá na významu. U západních států Evropy je rekonstrukce starých domů silnou tradicí. Pod slovem rekonstrukce si představíme investici, kdy zvýšení ceny domu je větší, než investovaná částka. Pokud ale chcete začít rekonstrukci staršího domo, ve kterém nikdo delší dobu nebydlel, tak vám nabízíme 9 rad, které byste měli dodržet.

Větrejte – Dům byl nejspíše dlouhou dobu zavřený, a tak v sobě drží všechnu vlhkost. Než budete cokoliv jiného dělat, začněte větrat a to nejlépe několik měsíců.

Stavební odborník – Než začnete s přestavbou, je třeba ji důkladně promyslet a s tím vám pomůže zkušený odborník. On vám dokáže určit, co všechno je třeba na domě vylepšit nebo vyměnit. Pokud budete potřebovat rozdělit rekonstrukci na několik etap, tak vám s tím také pomůže.

Začít od střechy – Může to vypadat jednoduše, sundat staré tašky a naskládat nové, ale dříve neobývané podkroví se v moderním domě snažíte využít. Najednou ale zjistíte, že když se na staré půdě udělá nová podlaha a tepelná izolace, tak střechu ani rovně nepostavíte.

Vlhkost – Vlhkosti se zbavíte tak, že použijete drenáž a odvětrávání základu pomocí nopkové folie. Také můžete podříznout nosné zdi.

Praskliny – Na praskliny naneste sádru, tím vytvoříte několik sádrových terčů, a pak zbývá jen čekat, zda terče prasknou. Pokud neprasknou, tak je trhlina bezpečná. Pokud se ale zvětšují, je potřeba zavolat statika, aby navrhl řešení.

Dispozice místností – Starší nemoderní styl už vám nemusí vyhovovat, a tak dojde na přerozdělování místností. Příčky se dají změnit snadno, ale bourání nosných stěn není nic jednoduchého, tak se o něm raději poraďte se zkušeným odborníkem.

Vnitřní instalace – Většinou se musí vyměnit všechny rozvody. Vodovodní trubky mohou být zarostlé. Elektřina je vedena ve slabých drátech. Topení teče.

Úspory tepla – Jak jistě víte, nejvíce energie utíká okny, které se budou muset také vyměnit. Energie utíká i střechou, kterou izolujete při její výměně. Je dobré izolovat i podlahu v přízemí.

Výměna vzduchu – Vzduch vyměníte pomocí rekuperační jednotky, která vám sice nezajistí nijak velikou úsporu tepla, ale výhodou je stále čerstvý vzduch a odvod vlhkosti z domu.

TOPlist