Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Srovnání cen podlah

Reklama
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete
dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu
čelní skla automobilu.

Srovnání cen různých typů podlah

V dnešním článku jsme pro Vás porovnali ceny 4 typů podlah. Materiály jsou seřazené od nejlevnějšího, až po to nejdražší. Nejlevnějším materiálem z testu vyšlo PVC, zatím co nejvíce zaplatíme za plovoucí podlahu pokrytou masivním dřevem.

Podlaha pokrytá za pomocí PVC

Srovnání: Nejnižší cenová varianta – od 200 Kč za metr čtvereční podlahy z PVC. Vyšší cenová varianta – do 1 000 Kč za metr čtvereční PVC podlahy. PVC podlahy se často zaměňují s linoleem. Mezi těmito materiály je ale veliký rozdíl. Zatím co linoleum je čistě přírodní, PVC je syntetické. Díky umělé a né příliš nákladné výrobě PVC patří mezi nejlevnější materiály na pokrytí podlahy. Tento materiál je hodně různorodý a dá se hodně přizpůsobit potřebám.

Plovoucí podlaha z laminátu

Srovnání: Nejnižší cenová varianta – od 200 Kč za metr čtvereční laminátové plovoucí podlahy. Vyšší cenová varianta – do 1 500 Kč za metr čtvereční laminátové plovoucí podlahy. Laminátová plovoucí podlaha se dá pořídit poměrně levně, samozřejmě se cena nedá srovnávat například s PVC a linoleem. Za kvalitní a pevnou podlahu je 200 Kč za metr čtvereční velice pěkné.

Podlaha pokrytá linoleem

Srovnání: Nejnižší cenová varianta – od 400 Kč za metr čtvereční linolea. Vyšší cenová varianta – do 1 600 Kč za metr čtvereční linolea. Linoleum je kvalitnější a vydrží déle, nežli PVC. Zatím co PVC je vyrobeno syntakticky, linoleum je složené z přírodních vláken a oleje.

Plovoucí podlaha z masivního dřeva

Srovnání: Nejnižší cenová varianta – od 900 Kč za metr čtvereční dřevěné plovoucí podlahy. Vyšší cenová varianta – do 2 100 Kč za metr čtvereční plovoucí podlahy ze dřeva. Zde jsou ceny už daleko vyšší, nežli u laminátové podlahy. Za co si u této podlahy připlatíme? Pro většinu lidí přijdou pravé dřevěné podlahy příjemnější. Ve většině případů se do interiéru hodí lépe, nežli podlahy laminátové. Rozdíl ale není zase tak velký a cena? Stojí Vám vůbec za to?
TOPlist