Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vybíráme dveře do bytu

Reklama
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete
dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu
čelní skla automobilu.

Vybíráme dveře do bytu

Dveře do bytu jsou jednou z nejpoužívanějších součástí bytu. Člověk si již ani neuvědomuje, že dveře tvoří hranici domova a jsou tím prvním, co příchozí uvidí. Podle vzhledu dveří si návštěvník začíná vytvářet dojem o bytě a jeho majitelích. Dveře dávají nejen pocit bezpečí a chrání, ale z jejich vzhledu lze dopředu posuzovat, zda majitelům na bytě záleží a o něj pečují. Majitelé starších nevzhledných a nefunkčních dveří nemusejí zoufat – každé dveře do bytu je možno vyměnit nebo renovovat.

V nabídce dveří do bytu si vybere každý

Prvním krokem při výběru dveří do bytu je potřeba ujasnit si, jaké požadavky by tyto dveře měly splňovat. Vycházet lze z očekávané úrovně zabezpečení, z rozpočtu, který má zájemce k dispozici a samozřejmě i z nároků na vzhled dveří. Dveře se vyrábějí z obsáhlého množství materiálů, v mnoha odstínech barev i s různými výplněmi a vzory. Cenově rozpětí umožňuje pořízení nových dveří i těm, kteří nechtějí investovat příliš vysokou sumu, ale přesto by chtěli bezpečnější a vzhledově přijatelné dveře do bytu. V takovém případě je dobré nechat si předložit nabídky více firem, zapátrat i v e-shopech na internetu a porovnat ceny.

Dveře do bytu musí být funkční i estetické

Náročné požadavky zákazníků na vzhled a kvalitu dveří kladou zvýšené nároky i na výrobce. Dveře do bytu musejí splňovat některou z bezpečnostních tříd, mají být požáruodolné, izolovat jak teplo. Tak zvuk a samozřejmě být i vzhledově přitažlivé. Na výběr jsou dveře dřevěné, plastové, hliníkové, dveře s laminátovou úpravou a další. Milovníci přírodních materiálů zvolí dveře do bytu dřevěné z tradičních nebo exotických dřevin, ti, kteří upřednostňují snadnou údržbu, si vyberou dveře plastové.

Bezpečí je na prvním místě

Dveře do bytu musí v první řadě zaručit bezpečí majitelů bytu. Míra zabezpečení je u různých dveří odlišná, bývá vyjadřována bezpečnostní třídou dveří. V každém případě by dveře do bytu měly odolávat mechanickému poškození, vypáčení nebo vysazení ze závěsů. Důležitá je i kvalita zámků dveří. Spolehlivost zámku souvisí s kováním a konstrukcí dveří a obvodového rámu. Kdo chce mít jistotu, že zakoupené dveře budou bezpečné, měl by si od prodejce vyžádat certifikát bezpečnosti daných dveří.
TOPlist