Venčení psů

Venčení psů v době nemoci či jiné náhlé indispozici, možno i expres na zavolání, Praha

Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Vybíráme dveře do bytu

Reklama
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete dodávku?
Půjčujeme dodávky.

Vybíráme dveře do bytu

Dveře do bytu jsou jednou z nejpoužívanějších součástí bytu. Člověk si již ani neuvědomuje, že dveře tvoří hranici domova a jsou tím prvním, co příchozí uvidí. Podle vzhledu dveří si návštěvník začíná vytvářet dojem o bytě a jeho majitelích. Dveře dávají nejen pocit bezpečí a chrání, ale z jejich vzhledu lze dopředu posuzovat, zda majitelům na bytě záleží a o něj pečují. Majitelé starších nevzhledných a nefunkčních dveří nemusejí zoufat – každé dveře do bytu je možno vyměnit nebo renovovat.

V nabídce dveří do bytu si vybere každý

Prvním krokem při výběru dveří do bytu je potřeba ujasnit si, jaké požadavky by tyto dveře měly splňovat. Vycházet lze z očekávané úrovně zabezpečení, z rozpočtu, který má zájemce k dispozici a samozřejmě i z nároků na vzhled dveří. Dveře se vyrábějí z obsáhlého množství materiálů, v mnoha odstínech barev i s různými výplněmi a vzory. Cenově rozpětí umožňuje pořízení nových dveří i těm, kteří nechtějí investovat příliš vysokou sumu, ale přesto by chtěli bezpečnější a vzhledově přijatelné dveře do bytu. V takovém případě je dobré nechat si předložit nabídky více firem, zapátrat i v e-shopech na internetu a porovnat ceny.

Dveře do bytu musí být funkční i estetické

Náročné požadavky zákazníků na vzhled a kvalitu dveří kladou zvýšené nároky i na výrobce. Dveře do bytu musejí splňovat některou z bezpečnostních tříd, mají být požáruodolné, izolovat jak teplo. Tak zvuk a samozřejmě být i vzhledově přitažlivé. Na výběr jsou dveře dřevěné, plastové, hliníkové, dveře s laminátovou úpravou a další. Milovníci přírodních materiálů zvolí dveře do bytu dřevěné z tradičních nebo exotických dřevin, ti, kteří upřednostňují snadnou údržbu, si vyberou dveře plastové.

Bezpečí je na prvním místě

Dveře do bytu musí v první řadě zaručit bezpečí majitelů bytu. Míra zabezpečení je u různých dveří odlišná, bývá vyjadřována bezpečnostní třídou dveří. V každém případě by dveře do bytu měly odolávat mechanickému poškození, vypáčení nebo vysazení ze závěsů. Důležitá je i kvalita zámků dveří. Spolehlivost zámku souvisí s kováním a konstrukcí dveří a obvodového rámu. Kdo chce mít jistotu, že zakoupené dveře budou bezpečné, měl by si od prodejce vyžádat certifikát bezpečnosti daných dveří.
TOPlist