Jak nachystat pokoj před malováním

Online systém
  • Vložte poptávku na požadované služby.

Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu čelní skla automobilu.

Vymalovat byt - jak nachystat pokoj před samotným malováním

Před samotným malováním bytu, pokoje, nebo celého domu je důležité, abyste si důkladně rozmysleli jaké barvy, odstíny a vzory budete chtít při malování vašeho bytu použít. Měli byste přihlédnout k barvě vašeho nábytku, koberců i různých dekorací, které máte v bytě použité.

Byt by měl být harmonický a být sladěn to jednotného stylu včetně barev. Pokud jste si tedy vše důkladně promysleli, můžete přistoupit k samotnému nachystání pokoje, který se bude malovat.

Začneme stěnami a sundáme všechny obrázky, plakáty a dekorace. Pokud budete chtít původní obrazy přemístit, vytáhněte ze zdí i použité skobičky a hřebíčky, na kterých obrazy visely. Pokud zeď poškodíte taháním hřebíčků, vůbec to nevadí, protože hned po tom co stěny omyjete vlažnou vodou se saponátem, tak se pustíte do opravy všech těchto nevzhledných dírek a škrábanců na zdech. Na opravy dírek po hřebíčcích použijeme sádru.

Dále z pokoje, který se chystáme malovat, vynosíme všechny lehčí věci do jiných místností. Všechen těžký nábytek přesuneme do středu místnosti a překryjeme ho připravenou fólii. Fólii můžeme pro lepší chránění nábytků před barvou, i přilepit lepicí páskou. Pokud je v místnosti koberec, který nejde odnést, například kvůli těžkému nábytku, můžete ho zakrýt plachtou.

Speciální fólii zakryjte vše, co nechcete, aby umazala barva při malování, zakryjte i elektrické zásuvky. Zásuvky můžete i odpojit a plastové části oblepit lepicí páskou, kterou po malování pokoje zase odstraníte.

  • Trik s lepicí páskou můžete použit i na jakémkoliv místě, nejčastěji u stropu, kde chcete docílit zcela rovného okraje.
  • Před samotným malováním bytu si připravte i vaše malířské náčiní a štětce i válečky namočte do vody. Lépe se s nimi bude malovat.
  • Místnost, kterou chceme vymalovat, máme tedy nachytanou a můžeme přikročit k malování samotnému.
Využijte online poptávku pro služby
  1. Malování bytů, domů. kanceláři, nebytových prostor.

  2. Nátěry dveří, dřevěných oken, betonových podlah.

  3. Nátěry fasád a střech, nátěry ocelových konstrukcí.

  4. Řemeslné práce a služby navazující na malby a nátěry.

  5. Rekonstrukce, renovace interiérů i exteriérů, stavební práce.