DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Malířské techniky

Jak kontaktovat malíře pokojů a firmy
  1. Vložte poptávku na malířské práce, nátěry.

  2. Můžete poptávat i jiné služby a řemesla.

  3. Oslovíte více řemeslníků, firem ve svém okolí.

  4. Konkrétní nabídky očekávejte do 24 hodin.

  5. Vybírejte si z cenových nabídek od více firem.
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu čelní skla automobilu.

Malířské techniky zdůrazní jedinečnost vašeho domova

Malířské techniky prošly mnoha proměnami a počet možností se neustále zvyšuje. Volba a provedení správné malířské techniky by měla být záležitostí odborníků, kreativní a náročné malby již nelze zvládnout svépomocí. Kromě základního malování je možno využít i doplňkové malířské techniky, s jejichž pomocí lze napodobit nejrůznější styly, imitovat obložení, vytvářet dekorativní prvky. K tomu slouží i velké množství pomůcek, jako jsou válečky, šablony, bordury, štětce, kartáče nebo i zcela obyčejné věci jako staré papíry, hadry, houby, fólie a další. Tyto pomůcky dokáží v rukou odborníka hotové divy – váš domov se díky dekorativním malířským technikám stane zcela jedinečným.

Klasické malířské techniky jsou stále in

Klasické malířské techniky jsou stále oblíbené. Malování s pomocí štětky, válečku nebo polštářku využívají jak profesionálové, tak amatéři. Pro výmalbu větších ploch je možno použít i stříkačku, zde je však nutno počítat s poměrně velkým nepořádkem. Ještě před samotným vymalováním musí být provedeny další činnosti, které mají velký vliv na volbu malířské techniky a výsledný efekt. Jedná se o přípravu podkladu, penetraci a krycí nátěr. Pak už je možno volit z dalších doplňkových malířských technik.

Dekorativní malířské techniky

Pro individuální výraz a vzhled vašeho bytu můžete využít nejrůznější dekorativní malířské techniky. Klasikou mezi dekorativními technikami je válečkování, tedy otiskování vzoru s pomocí válečku. Válečkování může být jednobarevné nebo vícebarevné. Plastického vzhledu povrchu lze dosáhnout použitím různých předmětů, které se v domácnostech zcela běžně vyskytují. Tímto předmětem (houba, hadr, papír, nůž aj.) se provede koncová úprava stěny. Když povrch ztvrdne, nanese se vybraná barva, ta se pak rozpije a vytvoří požadovaný efekt.

Zkuste imitaci dalších materiálů

Velmi oblíbenou malířskou technikou je imitace nejrůznějších materiálů. Té lze dosáhnout například patinováním, tupováním, plastickými efekty, napodobením struktury dřeva nebo benátského štuku. Nejjednodušší z těchto technik je tupován&iiacute;, tedy mramorování, kterým lze získat nepravidelnou strukturu se střídajícími se tóny barev. Toho se dosáhne využitím lazurovací olejové barvy a otiskováním např. houby. Výsledek je velice přesvědčivý a originální. Malířské techniky imitace materiálů jsou v současnosti velice oblíbené.
Využijte online poptávku pro služby
  1. Malování bytů, domů. kanceláři, nebytových prostor.

  2. Nátěry dveří, dřevěných oken, betonových podlah.

  3. Nátěry fasád a střech, nátěry ocelových konstrukcí.

  4. Řemeslné práce a služby navazující na malby a nátěry.

  5. Rekonstrukce, renovace interiérů i exteriérů, stavební práce.