Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Malířské techniky

Služba zdarma
Cenové nabídky od více firem zdarma
Jak kontaktovat malíře pokojů a firmy
 1. Vložte poptávku na malířské práce, nátěry.

 2. Můžete poptávat i jiné služby a řemesla.

 3. Oslovíte více řemeslníků, firem ve svém okolí.

 4. Konkrétní nabídky očekávejte do 24 hodin.

 5. Vybírejte si z cenových nabídek od více firem.
Dotazy, informace - mob.. 602 682 212
Dotazy, informace - mob.. 602 682 212
Nabídka malířské a natěračské práce
 1. Malování bytů, domů. kanceláři, nebytových prostor.

 2. Nátěry dveří, dřevěných oken, betonových podlah.

 3. Nátěry fasád a střech, nátěry ocelových konstrukcí.

 4. Řemeslné práce a služby navazující na malby a nátěry-
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu čelní skla automobilu.

Malířské techniky zdůrazní jedinečnost vašeho domova

Malířské techniky prošly mnoha proměnami a počet možností se neustále zvyšuje. Volba a provedení správné malířské techniky by měla být záležitostí odborníků, kreativní a náročné malby již nelze zvládnout svépomocí. Kromě základního malování je možno využít i doplňkové malířské techniky, s jejichž pomocí lze napodobit nejrůznější styly, imitovat obložení, vytvářet dekorativní prvky. K tomu slouží i velké množství pomůcek, jako jsou válečky, šablony, bordury, štětce, kartáče nebo i zcela obyčejné věci jako staré papíry, hadry, houby, fólie a další. Tyto pomůcky dokáží v rukou odborníka hotové divy – váš domov se díky dekorativním malířským technikám stane zcela jedinečným.

Klasické malířské techniky jsou stále in

Klasické malířské techniky jsou stále oblíbené. Malování s pomocí štětky, válečku nebo polštářku využívají jak profesionálové, tak amatéři. Pro výmalbu větších ploch je možno použít i stříkačku, zde je však nutno počítat s poměrně velkým nepořádkem. Ještě před samotným vymalováním musí být provedeny další činnosti, které mají velký vliv na volbu malířské techniky a výsledný efekt. Jedná se o přípravu podkladu, penetraci a krycí nátěr. Pak už je možno volit z dalších doplňkových malířských technik.

Dekorativní malířské techniky

Pro individuální výraz a vzhled vašeho bytu můžete využít nejrůznější dekorativní malířské techniky. Klasikou mezi dekorativními technikami je válečkování, tedy otiskování vzoru s pomocí válečku. Válečkování může být jednobarevné nebo vícebarevné. Plastického vzhledu povrchu lze dosáhnout použitím různých předmětů, které se v domácnostech zcela běžně vyskytují. Tímto předmětem (houba, hadr, papír, nůž aj.) se provede koncová úprava stěny. Když povrch ztvrdne, nanese se vybraná barva, ta se pak rozpije a vytvoří požadovaný efekt.

Zkuste imitaci dalších materiálů

Velmi oblíbenou malířskou technikou je imitace nejrůznějších materiálů. Té lze dosáhnout například patinováním, tupováním, plastickými efekty, napodobením struktury dřeva nebo benátského štuku. Nejjednodušší z těchto technik je tupován&iiacute;, tedy mramorování, kterým lze získat nepravidelnou strukturu se střídajícími se tóny barev. Toho se dosáhne využitím lazurovací olejové barvy a otiskováním např. houby. Výsledek je velice přesvědčivý a originální. Malířské techniky imitace materiálů jsou v současnosti velice oblíbené.
TOPlist

Víte jak rychle oslovíte malíře pokojů ze svého okolí?

 • Zadejte si zdarma poptávku na malířské práce, nátěry, rekonstrukce, renovace, úklid.
 • Z pohodlí domova si můžete vybrat nejpřijatelnější cenu malování z nabídek od více firem.