DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Úklid domácnosti

Jak kontaktovat malíře pokojů a firmy
  1. Vložte poptávku na malířské práce, nátěry.

  2. Můžete poptávat i jiné služby a řemesla.

  3. Oslovíte více řemeslníků, firem ve svém okolí.

  4. Konkrétní nabídky očekávejte do 24 hodin.

  5. Vybírejte si z cenových nabídek od více firem.
Půjčovna dodávek

Stěhujete, malujete, potřebujete dodávku? Půjčujeme dodávky.

Autosklo Ostrava

Jsme specialisté na výměnu čelní skla automobilu.

Úklid domácností

Úklid domácnosti je nedílnou součástí každého spořádaného bytu nebo domu. O příkladný domov se ve většině domácností starají ženy, ale mužům se sklony k úklidu rozhodně také nezazlívají. Za každých okolností však netřeba úklid přehánět, protože „všeho moc škodí“. Čistý domov sice přináší nejen pohodu do prostředí, ale také do mezilidských vztahů, denodenně škatulkově vymydlený „bejvák“ však působí poněkud sterilně a odosobněně. Navíc se dá předpokládat, že lidé posedlí úklidem jsou ve své věci svým způsobem nemocní. Tak pozor na to!

Míra toho „správného úklidu“ je ale vcelku nevyčíslitelná. Záleží zejména na pocitu všech členů domácnosti, v jakém prostředí se cítí nejlépe. Samozřejmě do toho nelze zohledňovat ty, kteří si nejvíce hoví u počítače v obklopení hromady krabic od pizzy a plechovek od coca-coly. To je však již zbytečné zacházení do extrémů. Pořádek se udržovat musí a existuje přecijen několik základních prvků uklizené domácnosti, které by se měly zachovávat.

Především se úklid domácností dělí na běžné, které se provádějí týdně nebo jednou za čtrnáct dní, a na velké úklidy, které se prováději o Vánocích, na jaře a při dalších významných událostech jako jsou oslavy.

Běžný úklid zahrnuje vše od vysávání, čištění koberců, vytírání podlah, stírání prachu z užívaných ploh, až po čištění záchoda a převlékání postelí, včetně rutinních záležitostí jako je mytí nádobí, praní a žehlení, utírání nově vzniklých nečistot a dalších běžných činností. Zpravidla platí, že všechny tyto činnosti by se neměli nechat moc dlouho stát, maximálně jeden týden; v případě povlékání postelí i jednou za čtrnáct dní.

Velký úklid kromě výše zmíněného zahrnuje také mytí oken a zrcadel, utírání prachu z hůře dostupných míst, úklid šatníku a třídění zbytečných věcí v domácnosti. Obyčejně platí, že by se tyto úklidy měly provádět alespoň dvakrát do roka, což celkově vede k pročištění atmosféry v domě. A každý se přece chce doma cítit dobře. Úklid je tedy prvním krokem ke spokojené domácnosti.

Využijte online poptávku pro služby
  1. Malování bytů, domů. kanceláři, nebytových prostor.

  2. Nátěry dveří, dřevěných oken, betonových podlah.

  3. Nátěry fasád a střech, nátěry ocelových konstrukcí.

  4. Řemeslné práce a služby navazující na malby a nátěry.

  5. Rekonstrukce, renovace interiérů i exteriérů, stavební práce.