Stavba vlastními silami

Stavba vlastními silami zajisté ušetří spoustu nákladů. Každý si ale musí uvědomit nakolik je odborníkem. Tento postup na stavbě je u nás dlouholetou tradicí. Pravdou ale je, že stavění svépomocí je dost složité a hlavně časově náročné.

Hlavním důvodem, proč si lidé chtějí stavět domy sami, je cena za práci u stavebních firem. Naopak obrovskou výhodou je rychlost stavebních firem. Sám člověk není schopen tak rychle pracovat a hlavně může pracovat méně dnů v týdnu, jelikož musí chodit do své vlastní práce. A to je pouze u samotné stavby. Musíte si také spočítat, kolik času věnujete objednávání materiálu, jeho dopravě a podobně.

Dále si člověk musí být jistý, že to zvládne. Chce to rozhodně zručnost a trošku technického nadání. Všichni dbají na kvalitu práce, ale tu vám kolikrát nezaručí ani odborná stavební firma. Pokud budete stavět sami, je nejlepší volit si nejjednodušší osvědčené technologie. Nejtěžší bývá montování dřevostaveb.

Není špatné před stavbou zajít na seminář o technologickém postupu stavby. Také při návštěvě projektanta se nezapomeňte zmínit, že stavbu budete vykonávat sami.

Co se týče montování technických zařízení, tak to je opravdu lepší nechat odborníkům.

Možná jste také slyšeli o možnosti, kdy firma provede hrubou stavbu a vy už si pak ostatní dokončíte sami. Je to tzv. provedení stavby ,,Na dokončení´´. Je to takový kompromis, který může vyhovovat i méně zdatným stavebníkům.

Podle ČSÚ si lidé sami postaví ročně přibližně 12 000 domů. Nejvíce se staví ve Středočeském kraji, naopak nejméně v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Jak kontaktovat malíře

  • Vložte poptávku na požadované malířské práce.

  • Můžete poptávat i jiné související služby a řemesla.

  • Online oslovíte prověřené firmy ze svého okolí.
  • Konkrétní nabídky můžete očekávat do 24 hodin.

  • Vybírejte si z cenových nabídek od více firem.

  • V případě dotazů volejte : mob.: 602 682 212.