Malby bytu

Každý z nás již někdy stál před rozhodnutím, jak vymalovat svůj byt. Neexistují žádná určitá pravidla, podle kterých bychom měli své bydlení zvelebit. . Musíme si uvědomit, že stěny, kterým novou čistou výmalbou „vdechneme život“, nás budou dozajista nějakou dobu obklopovat. Tudíž musíme volit takovou variantu, při které se budeme cítit příjemně a v bezpečí domova. V dřívější době, myslím tím při zařizování bydlení našich prarodičů a praprarodičů, byla velice oblíbená a populární tzv. válečková metoda. Již v této době dávali lidé přednost barevným stěnám, které nepůsobí chladně a jsou útulné. Bohužel na výběr mnoho druhů válečků a hlavně barev nebylo. Bílilo se vápnem a používaly se pouze základní barvy, převážně zelená a žluté. Nyní však trh nabízí nepřeberné množství odstínů všech barev, které si jen dovedete představit. Vápno bylo naštěstí vystřídáno takovými nátěry, kterými můžete svůj domov vymalovat jedenkrát či dvakrát a docílíte nádherného výsledku, bez zbytečného zápasení s mapami (kocoury), které mělo vápno tak v oblibě.

Jak již bylo řečeno, v rozmanitosti a kombinacích vámi zvolených barev se meze nekladou. Na paměti bychom snad jen měli mít pár základních „nepsaných“ pravidel. Do tmavého pokoje, s nedostatkem denního světla, není nejvhodnější volit tmavou barvu. Prostor působí stísněně a věřte nebo ne, odrazí se to jak na vaší náladě, tak i na vašich pocitech. Nejen tmavé, ale i syté barvy v takovémto prostoru nejsou to pravé ořechové. Čemu bychom se měli dále vyhnout, je výmalba pokoje tmavě modrou barvou. Někomu to možná přijde absurdní, ale citlivějším povahám bude pokoj připadat studený a neosobní.

Čili, jak se rozhodnete zvelebit byt, záleží na společné domluvě osob v něm žijících. Ať už se rozhodnete vymalovat všechny stěny bíle, udělat barevnou jen jednu dominantní zeď nebo každou stěnu vymalovat jinou barvou, vždy uděláte správně. Nezapomínejte, že co se líbí vám, nemusí se líbit návštěvám, ale návštěvy u vás přeci nebydlí.

Rady, informace, novinky, doporučení na téma: Malování bytů

Správce stránky 85.70.*.*
0 0
Téma k diskuzi - Malování bytu

Rady, informace, novinky, doporučení na téma: Malování bytů

Naposledy upravil Správce stránky 01/18/2022 22:48:34

Jak kontaktovat malíře

  • Vložte poptávku na požadované malířské práce.

  • Můžete poptávat i jiné související služby a řemesla.

  • Online oslovíte prověřené firmy ze svého okolí.
  • Konkrétní nabídky můžete očekávat do 24 hodin.

  • Vybírejte si z cenových nabídek od více firem.

  • V případě dotazů volejte : mob.: 602 682 212.