Reklamní sdělení
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czUrychlíme procesy ve vašem e-shopu. Ověřujte bankovní převody efektivně.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.

Příprava před malováním

Než se pustíte do velké akce zvané malování, v klidu si sedněte a promyslete si, co a jak. Štěstí přeje připraveným, to přece víte. Neuškodí vzít si k ruce papír a tužku a všechno si pěkně sepsat, abyste nebyli ničím zaskočeni. Čeká na vás totiž poměrně dost úkolů.

Sestěhovat, uklidit, zakrýt

Stěny a stropy musí být snadno přístupné, proto je třeba odstěhovat veškerý nábytek. Pokud to není možné, alespoň jej sestěhujte doprostřed pokoje. Kupte spoustu ochranných fólií – čím větší tím lepší. Přikryjte nábytek, zakryjte podlahu včetně koberce, zakryjte okna, dveře, parapety – ze všeho, co přikryjete, poté pouze setřete všudypřítomný prach a ušetříte si zdlouhavé mytí a drhnutí.

Ne právě ideální zdi

Sestěhovat a zakrýt nábytek a natřít barvu na zdi nestačí. Když už se do malování pouštíte, zřejmě to chcete mít doma hezké a útulné. Protože však ve svém bytě žijete, pohybujete se tu, přenášíte věci, možná si tu hrají děti – nesou i stěny vašeho domova stopy po nejrůznějších aktivitách. Než se pustíte do samotného malování, je zapotřebí je odstranit. Pokud je na stěnách již několik vrstev nátěru nebo výrazně tmavší odstín, který by mohl prosvítat, je třeba starou malbu seškrábat. Dále musíte zahladit veškeré otvory a praskliny, spravit vydrolené kusy omítky nebo uražené rohy. Povolali-li jste na akci profesionály, zřejmě se toho ujmou sami, ale bývá vhodné, abyste na tyto skutečnosti pamatovali už při podpisu smlouvy.

Čistota především

V čerstvě vymalovaném bytě se chcete cítit jako v novém. Všechno musí být krásné a čisté. A aby to nebylo navrch huj a vespod fuj, je třeba ještě před malováním stěny řádně omýt. Postup je důležitý zejména v kuchyni, kde kromě běžné špíny ulpívá na stěnách i mastnota, ve které se daří řadě mikroorganismů. Zcela samostatnou kapitolu pak tvoří vlhké skvrny a plísně, které často, zejména ve větším rozsahu, vyžadují skutečně odborný zásah. Zkrátka není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Jak kontaktovat malíře

  • Vložte poptávku na požadované malířské práce.

  • Můžete poptávat i jiné související služby a řemesla.

  • Online oslovíte prověřené firmy ze svého okolí.
  • Konkrétní nabídky můžete očekávat do 24 hodin.

  • Vybírejte si z cenových nabídek od více firem.

  • V případě dotazů volejte : mob.: 602 682 212.

Tvorba webových stránek na WebSnadno | Nahlásit obsah